5 tipů, jak lépe půjčovat věci

Sdílená ekonomika vzkvétá každým coulem a my jsme se rozhodli přinést pět základních tipů, jak zvýšit zájem lidí o půjčování vámi nabízených věcí. Ano, je pravdou, že každé zboží má svého kupce, u sdílení věcí spíše svého zájemce o vypůjčení, ale někdy je zapotřebí si trochu pomoci.

Jestliže nechcete, aby vám věci ležely doma ladem, zapracujte na následujících bodech, které jsou pro úspěšnou sdílenou ekonomiku podstatné.

Půjčujte jen na vhodných místech

Chcete-li něco úspěšně půjčit, měli byste danou věc prezentovat tam, kde to přinese tížená ovace. Jenom stěží si vašeho nic neříkajícího inzerátu povšimne někdo na klasickém inzertním serveru. Vaším cílem musí být především portály zaměřené na půjčování věcí.

Pak stačí produkt zařadit jen do vhodné kategorie a vyčkat na potenciálního zájemce. V tomto směru lze jednoznačně doporučit projekt pujcite.cz, kde máte možnost půjčovat cokoliv v rámci celé České republiky.

Kvalitní fotografie je základ

První co uvidí zájemce je fotografie předmětu, jenž prezentujete. A to dokonce možná ještě dříve, než si vůbec přečte titulek nebo přidružené informace. Proto v tomto směru nebude laxní a věnujte pořízení několika fotek dostatek času.

Nemusíte vše fotit předraženým fotoaparátem, stačí i běžným mobilem. Jen si vyberte vhodné a slunné místo, kde mohou vyniknout všechny detaily, které prodávají, v tomto případě „půjčují“.

Správný popis výrobku

Představte si, že si chcete půjčit například létajícího drona. Narazíte na zajímavý inzerát s pěknou fotografií, u něhož je pouze text „půjčím drona“. Věřte, že taková strohá informace nikoho neosloví. Pakliže půjčujete techničtější věci, nebojte se sdělit i potřebné parametry, jež ostatně mohou v lidech vzbudit zájem a být právě tím, proč je shání.

Nejde o žádné sáhodlouhé slohové práce, které naopak odrazují. Důležité je vystihnout hlavní přínos věci, jenž zmíníte.

Ochota na prvním místě

Při jednání s protistranou v rámci sdílené ekonomiky jednejte vždy slušně a přátelsky. Přece jenom jde o výhodný obchod i z vaší strany a za půjčenou věc vám bude zaplaceno. Buďte sdílní při požadavcích na další bližší informace a flexibilní při stanovení termínů a místa předání.

Občas se vyplatí jít s cenou dolů

Nežli začnete sdílet své věci v prostředí internetu, zjistěte si ceny za stejnou službu u jiných lidí. V cenové politice se nebojte být vždy o kousek dál před konkurencí, což vám může přinést potenciální zájemce, respektive zisky.

Čas od času se s přihlédnutím k opotřebované věci vyplatí zlevnit nebo nabídnout množstevní slevu při půjčení na delší časové období.

Pakliže budete dodržovat těchto pět zásad, bude vám sdílená ekonomika jistě vzkvétat.

Ještě nemáte účet na www.pujcite.cz? Zaregistrujte se ještě dnes.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *